RECENSIES JANSE BAGGE BEND 2008

Hier treffen jullie de recensies aan uit het jaar 2008. We bewaren alle oude recensies zodat je ze nog een keertje kunt nalezen. Tevens staat er een verwijzing bij iedere recensie naar de kleine selectie van foto's. Deze blijven er altijd op staan. De grote selectie van foto's is slechts van de laatste jaren te bekijken. Hieronder staat aangegeven wat je aantreft op deze pagina.

Jaartal recensies 2008
Kleine foto selectie aanwezig? Ja
Foto's in het fotoalbum aanwezig? Ja

Ons fotoalbum met foto's van de laatste jaren is te vinden op: fotoalbum.jansebagge.nl


15 November 2008

CD Presentatie Music Machine Sittard

Eindelijk is 'ie 'r dan toch! De cd met de hoogtepunten uit de live-registratie van dat roemruchte optreden in de Stadsschouwburg in Sittard destijds. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad maar met gepaste trots werd dus nu die cd gepresenteerd en verrek, verdomme, kutkutkutkut ik heb op slag syndroom van Gilles de la Tourette er aan overgehouden, door alle doorstane emotie, potverdommekutmiljaar!

Ik ben echt trots, ik vind het echt bereleuk klinken, ik vind dat we gloeiende, gloeiende, gloeiende penatang daar toen toch een leuk optreden hebben neergezet voor die € 12,50 die betaald moest worden voor een optreden met echte luisterliedjes en een geflipde, die onverwachts als een soort Tarzan in Paashaastenue-aan de lianen over het podium zweefde, weet je nog? Tonnie die ineens achterlangs kwam sjezen. Kortom: we hebben beeld en geluid van dat roemruchte optreden eindelijk vastgelegd, waarvan akte! We hebben voor de auwtutterij wat nummers gespeeld bij Rino en zijn andere kornuiten van Music Machine

HET IS VOLBRACHT!

Op naar 2009!

Henk

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

Foto's van deze cd presentatie gemaakt en beschikbaar gesteld door Guus Janssen. Hij en zijn collega's van Multimedia Studio Guus Janssen uit Stein zijn ook verantwoordelijk voor het videoclipje dat je op de CD kunt vinden en dat afgespeeld kan worden op elke computer. Guus, waanzinnig bedankt !!!


Zaterdag 29 november 2008

Gemeenschapshuis Schimmert.

Van tijd tot tijd komen we op plaatsen en locaties waar ik een soort déja vu heb. Een paar weken geleden in Grevenbicht, de zaal waar ik in die roerige jaren 60 al op het podium stond met Beatgroep Bar-B-Q. Aw mök ! Da's bijna Middeleeuwen geweest en nu vanavond dan het onvolprezen Gemeenschapshuis in Schimmert. In de jaren 70, toen Jan daar nog achter het buffet stond en de zaal een stuk kleiner was dan nu, stond ik daar al plaatjes te draaien met Disco Fader Modulation. En toen ook altijd boemvol en dolle pret.

Nu, dus zoveel jaren later, de zaal gigantisch verbouwd maar weer de tent boemvol met volk uit alle windrichtingen tot Kelmond en Elsloo toe! Er werd weer gemosjt en gezopen, althans we hebben heel wat lege vaten zien langskomen. Zelfs die twee met trouwplannen met die strakke trouwjurk die als gegoten zat, kortom het was weer een gezellige auwtutterij daar in Schimmert.

Voor ons voorlopig het laatste optreden van 2008. We kunnen weer terugkijken op een goed jaar, op de komende aandelenvergadering pesenteren we de jaarcijfers en zullen de aandelen Bagge weer fors stijgen en de AEX de noodzakelijke injectie geven. Dat wordt dus weer even afzien, want voorlopig houden we Kerst-reces en zien we mekaar hopelijk weer in goede gezondheid in het begin van 2009.

Voorzichtig met vuurwerk en tot Bagges.

Henk

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

Namens de band, de crew, hun aanhang en vrienden van Bagge een afsluitend woord van dank voor de bijzondere band met de Bend gedurende dit afgelopen jaar: organisaties die ons geboekt hebben, lokale crews en geluidsfirma's, onze vaste geluidsfirma's Ampco en JMS Stageservices, Licht en geluid Discovery Light, onze platenfirma Music Machine records (Rino, Jan, Rob en Ernest), voorprogramma's, DJ's, L1, Lars, Luc, Stan, Harrie Kassing, Joost Vergoosen, Jos Heutmekers, Jan Smeets, Rob Driessen (3Sun Recordings), de mensen die de catering voor ons verzorgden (we hebben in 1 jaar genoeg goulash gehad voor de komende 10 jaar), de bierbrouwers all over the world, het Nederlandse politiekorps omdat we allemaal het rijbewijs nog hebben, en natuurlijk niet in de laatste plaats onze fans in Nederland, België en waar dan ook in de wereld. Bedankt


Dinsdag 11 november 2008

11e van de 11e Vriethof Mestreech

Geen recensie van dit korte optreden, wel enkele foto's op deze plek

Overigens; het grootste deel van onze crew was zowat overal in Nederland verspreid maar niet op het Vrijthof aanwezig wegens andere verplichtingen. Toch is alles perfect verlopen mede dankzij de geweldige crew van Stock Audio. Paul, geef die jongens maar opslag!!!


Zaterdag 8 november 2008

Oos Hoes, Grevenbicht.

"Those were the days my friend, we thought they would never end" ging door mijn hoofd toen we op weg waren naar het optreden in Grevenbicht. Vooraf had ik op zolder nog foto's gevonden uit de tijd van instuif Smashing in datzelfde gemeenschapshuis, waar ik in 1968 al op datzelfde podium had gestaan. De tijd van FlowerPower, the Sharons, the Ambs, Py-Set en "mijn" Bar-B-Q. Ik hoopte nog iets van die oude sfeer van toen te proeven, maar ook Grevenbicht was inmiddels meegegaan in de Vaart der Volkeren en Oos Hoes was in de afgelopen 40 jaar aanmerkelijk verbouwd. Maar ondanks de flinke verbouwing was het toch nog het gezellige hok van vroeger gebleven.

Nostalgie uit het plakboek van Henk: links dezelfde locatie in Grevenbicht maar dan 40 jaar geleden. Rechts het bekende raadseltje "wie is op deze foto de zanger van het huidige Janse Bagge?".

Tja, vroeger, toen stonden we daar met twee Dynacord M35 boxen links en rechts op het podium en daar moesten zang en twee gitaren over, alleen de basser had een eigen versterker en box. Moet je nou komen kijken. Het nadeel van zo'n P.A.-installatie waar we nu mee werken is dat de achilleshiel, de mengtafel voor het zaalgeluid in de zaal zelf staat. Gaat er dan een glas bier overheen en het vocht raakt bepaalde elektronicaonderdelen binnenin, dan heb je een probleem.  Dus ook in Grevenbicht!

Tataah, opeens stonden we halverwege het optreden met een totaal verzopen mengtafel en dankzij het feit dat die jongens van Ampco kunnen improviseren hebben we toch de show kunnen afmaken. Uiteraard wel met minder perfect zaalgeluid want de crew gebruikte nu de mixer op het podium, even wat kabels omsteken en hup met de geit. Voor hetzelfde geld hadden we halverwege de handel kunnen inpakken. We moeten er toch iets op gaan vinden dat iedereen beter uit gaat kijken als íe met pinten gaat strooien. Het is zonde van het dure spul, die mengtafel en uiteraard ook zonde als halverwege de show moet stoppen omdat de mixer verdronken is. Enfin, dankzij de crew konden we toch nog verder na enkele minuten.

Och, 't was toch een gezellige bende en flinke chaos uiteindelijk. Eerst een leuk voorprogramma (zie hieronder) en bovendien werd Anne Smeets nog even van een JBB Total Make Over voorzien door Albert en Peter. De reden? De zaal was al maanden op voorhand uitverkocht. Via de site van Luc Poels konden nog kaarten gewonnen worden door iemand die een goed verhaal had. Anne dus. Zij gaf aan dat ze graag "opgedirkt als Lola" voor het podium zou willen staan. Maar wat was het geval? Ze was niet opgedirkt dus werd alles uit de kast getrokken om dit alsnog in orde te brengen. Dus nogmaals; totale chaos. Links van het podium resoneerde constant een stuk van het podium, maar ach, we hebben fijn twee uren doorgeroeid en het was eigenlijk weer een leuke avond. Het geluid had beter gekund als die mixer niet verdronken was maar iedereen die er was heeft zich goed geamuseerd lijkt me en uit het feit dat weer eens waren uitverkocht moeten we maar het gevolg trekken dat we nog een tijd doorgaan. Tot over 40 jaar maar weer.

"Those were the days my friend, lalalalalaaa"

Henk Hopkins.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

In het voorprogramma kon het publiek kennis maken met de band Labyrinth. Stevige rock uit een duister verleden met als zanger-gitarist ons aller Dion, crewlid van Janse Bagge. Vreemd dat ze hun kaskraker "All along the Watertoare" niet speelden terwijl ze toch wel degelijk uit Schimmert komen. Maar ze gaan waarschijnlijk vaker met ons mee dus wie weet in de toekomst...


Kermiszaterdag 25 oktober 2008

Zaal Geraats, GRATHEM

Kermis, botsauto, carroussel, schiettent, touwtje trekken, familie komt vlaai eten op zondag en om het kermisgevoel compleet te maken: Janse Bagge te gast bij Geraats! De toko goed vol, gezellig volk, een hoop mensen die uit volle borst(en) meezingen, en pinten, pinten, pinten achteroverslaan. Sommige mensen hadden Bagge nog nooit gezien en aanvankelijk keken ze of water brandde. Kortom een leuke sfeer.

Nu begint mijn geheugen na bijna 30 jaar Bagge me toch soms in de steek te laten maar volgens mijn grijze massa zijn we nooit in die zaal geweest dus het werd verdorie tijd. Omdat het podium nogal klein was hadden de mensen die versterkers gebruiken zoals, bas/keyboard en vooral sologitaar en begeleiding afgesproken om op het podium vooral de versterkers heel "low profile" te houden en dat samen met een goed gedempt podium met dikke vloerbedekking etc. zorgde ervoor dat het geluid fijn bleef hangen.

We zijn van plan om bij de komende optredens een gedeelte van het repertoire te switchen, dus weer wat nummers van de playlist af en weer ander spul erbij. Alleen is het steeds even uitproberen welke nummers het leuk doen in een zaal. Bij schouwburgoptredens kun je een hoop ballads en rustige nummers spelen maar op een kermis kun je daar niet mee aankomen. Enfin, gezien de sfeer en de hossende mensen hadden we vandaag toch een goede playlist samengesteld. Zowel oud als jong deed mee en wij hebben onder mekaar weer een aardige partij onder mekaar kunnen af-ouwe-hoeren.

Wat ons betreft: iedereen nog een fijne kermis gewenst en tot ziens,

Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Zaterdag 11 oktober EIJSDEN

Zaal K.O.H van "de Blauwe"

En dan sta je daar, als gewoon amateurmuzikant. Je rijdt gewoon naar Eijsden en blijkt ineens midden in een stammenoorlog terecht te zijn gekomen. Zoiets als de Toetsie's en de Hutu's; al jaren mekaar de vlooien aan het afvangen, nobody knows why, maar het is eenmaal een ingebakken, aangeboren traditie:  Rood taege Blaw! We kregen de vraag om in het nummer PRAKKEZERE de tekst enigszins te kuisen ( "w'r houwe de blauwe totzekotze") maar omdat de originele tekst niks te maken had met de stammenoorlog hebben we hem maar ongewijzigd gelaten en uiteindelijk kwam alles goed.  Ze zijn toch wel in orde daar in Eijsden, die grappige rivaliteit tussen beide korpsen is meer als ouwtutterij bedoeld lijkt me, ze staan daar mekaar echt niet naar het leven.

Het bewijs is geleverd, vandaag het thuishonk van de Blauwe goed gevuld en zelfs een hoop Roeje binnen. Volgend jaar komen we bij de Roeje en zit hopelijk ook een hoop Blauw Volk binnen. Zo hoort het. Bagge breekt muren af, bouwt bruggen en zorgt dat iedereen de dag erna wazig is. De akoestiek van deze zaal is, voor een stelletje ongedisciplineerde herrie-makers zoals Bagge is, nogal lastig, omdat er weinig dempend materiaal verwerkt is. Dus onze pokken-herrie blijft in dat pyramide-plafond rondtollen en dat is voor de verstaanbaarheid niet zo geweldig. Maar uiteindelijk hebben we weinig zinnigs te vertellen dus dat is geen probleem.

De minder goede akoestiek werd echter volledig gecompenseerd door de kookkunsten van Lydia. Ma jong, HEMELS! Echt hemels, die ballen van Lydia! Ze had hele dikkkkkke ballen eigenhandig gerold, gepanneerd, gebakken en daar een heerlijke saus over heen van uien, knoflook en volgens mij allerlei exotische kruiden zoals: flighu, een hoop arrfghita, wat peper, een handvol sjnufgagrajja en dat op smaak gebracht met gubbawotsjky, enfin, wat ze er allemaal in gesmeten had was ons totaal onduidelijk, maar lekker, heerlijk! En daar doen we het eigenlijk al meer dan 20 jaar voor: het optreden is bijzaak, maar dat eten na de soundcheck, heerlijk. Soms kom je bij organisaties en daar had je liever je eigen boterhammen meegenomen, maar hier in Eijsden was het weer flink feest wat eten betreft.

Ja, en de rest rest was ook feest, leuk volk, oud en jong. Mensen die eerst een uur de kat uit de boom keken, vooral die jongen die beide armen vol tattoo's had staan. Ik heb me bescheurd. Stel je voor: we zijn aan het derde nummer ineens zie ik die jongen uit het publiek als door een horzel gestoken kijken naar Tonnie's tattoo op zijn arm. De vaste fans weten dat die tattoo dan een keer links en dan een keer rechts zit. Enfin, die jongen ziet die arm van Ton en hij laat zijn vriendin direct in de steek en gaat voor aan het podium Ton's tattoo bekijken. Het duurde een tijd maar uiteindelijk had hij toch door dat die van Ton een stuk goedkoper was dan die waar zijn beide armen mee gesierd waren. Alweer iedereen blij!

Ook de oudere jongeren die in de zaal stonden. Aanvankelijk nogal rustig maar na het eerste uur ook vol op aan het meezingen net zoals die jongen en dat meisje vlak voor het podium in die rolstoel. Een beetje bier erover was geen probleem, dus kortom, al met al een beregezellige avond, voor alle kleuren rood/blauw/oranje/roze tot appeltjesgroen, licht- en donker-eiken. Ik verheug me al op volgend jaar als we uitgenodigd worden door die andere kleur.

De groeten van kleurenblinde Henk

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

Overigens heeft Lydia Huynen, zoals beloofd, het recept aan ons doorgestuurd. Ga ermee aan de slag en kijk zelf of wij overdrijven of niet. Trouwens als het niet smaakt ligt het natuurlijk gewoon aan jullie. Klik hier voor het recept "hete ballen à la Lydia".


Zaterdag 27 september 2008

t Keerhoes, Cadier en Keer.

Het belangrijkste: iedereen van buiten Cadier en Keer moet gelijk de koffers pakken, alle aandelen verkopen en verhuizen naar Cadier en Keer! Daar ligt op de rijksweg het Eetcafé "Op 't Indsje" en Annemie, Rim en Armand maken daar de lekkerste saté die we in 20 jaar Bagge gehad hebben, echt waar! Zij zorgden voor de catering na de soundcheck, ma jong, dat was lekker, alleen daarom willen we zo snel mogelijk weer voor de Jonkheid van Keer nog eens langskomen naar dat prachtige multifunctionele gebouw 't Keerhoes. Volgens mij is het ooit een lagere school geweest maar nadat die knul van Hans Weusten zijn licht had laten schijnen, hebben ze de tent maar totaal verbouwd, fijne zaal, prima onderhouden, kortom leuk om in op te treden. Grappig dat die architect nog is komen kijken of het pand ook geschikt is voor een optreden van dat stelletje malloten uit Susteren.

Nou dat bleek; de zaal was geschikt en iedereen blij en het pand krijgt nu het predicaat "Bagge - PROOF". Dat predicaat is ongeveer vergelijkbaar met wat men in de katholieke kerk "BASILIEK" noemt. Vooral Mano Bessems en zijn jongelui van de Jonkheid waren blij want het was een toppie avond, goed druk en de mannen die de tap hebben bediend moeten maandag naar de specialist met een soort van tennis/RSI-arm, zware slijtage in de elleboog en polsgewricht. Die hebben per uur een aantal consumpties moeten tappen waarbij het jammer is dat er geen notaris bij was om te jureren, maar volgens mij konden ze zo genoteerd in het Guinness Book of Records in verband met het aantal glazen dat per minuut getapt werd. Kortom, het was weer een leuke avond.

Voor een hoop aanwezigen zelfs een soort van reünie, want zo'n 20 jaar geleden waren we ooit te gast voor de voetbalclub  meen ik en nu kwam iedereen die toen met zijn blote pens door de tent gekropen had eens kijken of de boys van Bagge ook een dikke kop en dikke pens gekregen hadden in al die jaren. En jawel hoor, Ze konden naderhand weer met een gerust hart, op de tast en op de knieën door de goot weer naar huis kruipen. Ook die varkenskoppen van Bagge hadden dikke pensen gekregen en was te zien wat zoveel jaren zure regen kunnen doen met iemand. Ook Ghij, Brutus! Al met al dus een prettige avond en we zijn weer veilig thuis gekomen.

Henk, dae getrouwd is mit Odette van Vöös Gilissen en Maaaaaria van Vliegen oet Keer.

Overigens was op het podium van 't Keerhoes deze naam met letters aangebracht op de achterwand. De letters zaten er op met een kliksysteem. Je raadt het natuurlijk al: dit werd dolle pret. Begonnen werd met het verwisselen van de K en de r zodat er 't Reekhoes stond. Na allerlei variaties werd het om ongeveer 02:00 uur tenslotte Steekhoer. Dus als er iemand is die in deze Janse Bagge 9 letter Lingo een nog leukere variant kan bedenken dan horen wij dit graag via onze mailbox.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Zaterdag 20 september 2008

La Rochelle ROGGEL

"Het kan verkeren!" althans, dat zei Bredero ooit en verdomme gelijk had 'ie! Verleden keer toen we in La Rochelle optraden, jaren geleden, was halverwege de avond het bier op, maar deze avond was dat geen enkel probleem. Het was zelfs minder druk dan we verwacht hadden, maar hier gold weer het verhaal dat niet de kwantiteit maar de kwaliteit van de bezoekers het belangrijkst was. Er had makkelijk nog wat volk bij gekund, maar zoals gezegd, het was wel lachen in La Rochelle. Dat het best een leuke avond ging worden was al duidelijk na de soundcheck, eerst even wat eten, perfect verzorgd en toen hoorden we de eerste plaat van de d.j. Tataah!

Vandaag had ik mijn GRETSCH thuis gelaten, want het is een prachtgitaar maar wel erg kritisch m.b.t.zuiver stemmen. Blijkbaar komt dat door de tremolo, dat is toch iets minder stabiel dan bij de Gibson of Fender. Anyway, vandaag dus geen GRETSCH bij me en wat is het eerste nummer dat gedraaid wordt? "For what it's worth" van Buffalo Springfield en welk instrument speelde Steven Stills toen, nog voordat hij met Crosby, Nash en Neil Young die gelijknamige supergroep vormde? Ja, ja, ja, inderdaad een Gretsch! Heerlijk toch weer een d.j. met goeie muziekkeuze tegen te komen, we maken wel eens anders mee!

Omdat het niet zo stampend druk was had iedereen wel genoeg ruimte om rond te rennen en zelfs in de polonaise te lopen, kortom, het was gezellig, we hadden goed geluid met zeer acceptabel volume, kortom een heerlijke avond gehad. De gemiddelde leeftijd lag redelijk hoog vandaag, de jonge ukkies waren voornamelijk naar Horn, enkele meters verder, of naar de kermis in Baexem of zelfs naar de Oranjerie maar de echte die-hards zaten natuurlijk in Roggel, waarvan akte! Over een jaar of drie komen we wel weer eens langs bij leven en welzijn, waarschijnlijk dan in het nieuwe gebouw.

Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Feesttent "Tuute op Stok" Hegelsom

13 september 2008

75 Jaar Hegelsom en dat moet gevierd worden! Tataah! Het hele dorp in feeststemming en de tent boemvol. Of het allemaal Hegelsommers waren durf ik te betwijfelen want zoveel jong vlees kan onmogelijk alleen in Hegelsom wonen. Vooraf moesten we natuurlijk onze TomTom instellen want we waren hier nog nooit eerder geweest. Roy had ons trouwens een goede routebeschrijving doorgestuurd. Maar toch heb je van die snuggeren onder ons die het dan beter weten. Zoals Frank van de Drank. Hij belde op ons mobieltje: "ik sta al bij de tent maar je moet de route niet aanhouden want er is een kortere weg". Toen wij wel volgens de route bij de tent aankwamen was er geen spoor van Frank. Bleek dat hij bij een andere tent stond. "Wie denkt nu dat ze in Hegelsom ook nog meer tenten tegelijk hebben". Volgens mij stopt Frank bij iedere partytent als er in een dorp communiefeesten zijn.

Het was me het feestje wel, eerst de 5 knullen van Oenoemoeloekoekoekoeloemoeloenoemoekoeloemoelkoenomoe en dan de wortel uit 25=5 die de tent al op zijn kop zetten en daarna BanseJagggebagagagegasbagbend, aw mök, ik ben in de war. Oenoemoeloeke 5 en Janse Bagge Bend, zo was 't, dat was het programma en dat samen met een 800-tal feestvierders. De blazerssectie probeerde nog van instrument te wisselen maar dat had meer te maken met drank dan met muzikale finesse. Wimke, blijf alsjeblieft bij je sax.

Trouwens onze vaste geluidsman Paul zit op dit ogenblik in Texas met de orkaan Ike op zijn hielen. Zo'n heeeeeele grote orkaan tegen onze kleine Paul. Wat een strijd. Volgende week in Roggel zien we wel of hij weggeblazen is. Enfin, kijk naar de foto's over 25 jaar komen we het 100 jarig bestaan van Hegelsom vieren. Als iemand ons dan ook nog kan laten weten wat "Tuute op Stok" (naam van de website 75 jaar Hegelsom) betekent dan kunnen wij weer rustig slapen.

De groeten van Susterdenaar Hoenkoeloe.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Sint Rosa Kermis Sittard

Zondagmiddag 31 augustus 2008

Heilige Rosa bid voor ons en biet dich zelf auch mer! We did it again dankzij zo'n dikke 400/500 Sint Rosa bedevaartgangers en dat niet op de Kolleberg bij de kapel maar in de Sint Rosa Sauna. Aw mök, moeder wat was het heet! In verband met de hoge temperatuur hebben we ook een paar extra rustige nummers gespeeld. Inspelen op de actualiteit is altijd een JBB-kenmerk geweest dus: Omdat in Geleen blijkbaar niemand die oude meneer gemist had, die al 9 maanden dood in de flat lag, vonden we het niet meer dan normaal om toch met zijn allen even aan hem te denken via het nummer uit een van onze eerste LP's meer dan 15 jaar geleden "De Rotte". Naar aanleiding van het krantenartikel in De Limburger was het frappant dat ik bij de ingezonden reacties van de lezers verrast werd door een reactie van iemand die schreef: "Bagge haaj geliek" en een heel stuk van de tekst integraal had meegestuurd. Aan het applaus te merken snapte iedereen de goed bedoelde geste. Toen deze week die goede meneer, of althans wat er nog van over was, werd gevonden was het voor de directie en medewerkers van Bagge duidelijk dat dit nummer vandaag op de playlist moest. Dan maar even op onze manier een beetje aandacht geven. 

Tevens hebben we nog "Aw Ambachte" gespeeld, het nummer dat onlangs op tv was bij het nieuwe L1 programma "KAMER 305". Een uitzending die door Leon Verdonschot is opgenomen in genoemde kamer in een Maastrichts hotel. Eindelijk een vragensteller getroffen die eens andere vragen stelde dan "Hoe zijn jullie aan de naam JBB gekomen?"

Voor de rest weer een hartstikke gezellige sfeer. Oudere mensen aan de kant zien staan met glimlach tot achter de oren, de halve Philharmonie crowdsurfend door de tent, een hoop "luuj die mit de kop hauwe", kortom weer het geweldige Bagge publiek dat ook dit weer komt om zich te amuseren en op de knieëen naderhand weer naar huis gaat. Sef Schurgers International kwam vlak voor het einde van het optreden nog mededelen dat de traditie volgend jaar wordt voortgezet, dus bij leven en welzijn, Bagge volgend jaar weer in de Spiegeltent op de Rosamiddig en weer gratis, tataaaah!

Tot den.

Sint Henk, nog neet heilig verklaard mer waal op de reservebank

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

Leon Beursgens had nadat hij voor condor gespeeld had in de Spiegeltent de weg naar huis te voet aangevangen. Hij was niet meer thuis geweest vanaf zijn deelname aan de Sint Rosa Processie met de Phil Harmonie. Hij was dus ook nog gekleed in het uniform van de harmonie. Helaas kwam hij terecht in het noodweer dat na het optreden is losgebarsten. Helemaal doorweekt en tot boven zijn ogen vol met bier belde hij aan bij zijn huisadres. Zijn vriendin Jackie deed open en liet hem binnen. Zij kreeg van Leon de gsm, de horloge en de portefeuille in de handen gedrukt waarna Leon in een rechte lijn via de achterdeur het zwembad achter zijn huis in liep. "Dat had ik nu al altijd eens willen doen" was zijn enige commentaar. Het pak kon naar de stomerij.


Daag manneNoa get jeurkes ,en af en toe ein verdwaald konsert,bun ich mit mien men noa uch optraeje op de Kirmes in Sitterd gewaes.
Zie hubbe auch ut brons-greun blood sjtruime en zo zuusse det neet allein de Stones versjillende generaties fans hubbe ;-]]
Auch esse dan kieks veur aan de Buhn,dan zuusse det de 3e generasie auch al zit te wachte.
Maar manne waat maakde geer mich noe gister ?????????????? Leedjes van Andre Hazes???  Es ein Limburgse bend?
Ich hoap det dit ein oetsjeeter is van uche kantj en det geer uch neet leet verleide toet een Apres-ski hut repetwaar.
Blief bei de mam (uhhh, blief biej ut sjoone plat).Groetjes van de pap van de kaal jonge mit I love Bagge oppe kop.

Mark de Roeper


Omdat v'r lang neet meer zint geweas en niks te doon hubbe op zondigmiddig waor t al gauw duidelijk: Bagge zou t weure, dus mit rooi tshirts aan (en nn kater) mit de trein richting Sittard.
Aangekomme in de Speegeltent hubbe vr nog ff kinnen geniete van de Rotte en toen koosj t wachte goan beginnen, de tent leep langzaam vol, de temperatuur steeg, en veer woorte auch langzaam vol..
Super optreije, en super werm (dat kaom waal de omzet ten goede) en n good optreaje!
Tot de volgende,

Nils (oet Ranzel)

ps, henk bedank veur de lift!


Bagge, het woar klasse alweer.
MiEN BENDJE oppe st. Rosa, deils veur ozze benefiet. Ich höb ut mich oppe truukwaege gerealiseerd en een flinke partie gejankt !
On-naovolgbaar, weergaloos, ach cliché fantastisch wiej ummer, mer toch waor dit un bijzondere aflevering !
Deo verpakt in unne handdook , mit unne dikke kus,
Kom uch woonsdig in ut Toon Hermanshoês gerus eine drinke, Ton wèt de waeg !
X ( -> dae is veur Michel...... )

Yvonne


Zondag 17 augustus 2008

Sjwaampop Open Air Swalmen.

Wat een week! Heerlijk, verleden zondag 14000 man op de zomerparkfeesten in Venlo, donderdag dik 2000 in Neeroeteren en vandaag het hele plein voor de kerk tjokvol in Swalmen. Prachtig toch dat ook hier weer een paar malloten een jaar hartstikke druk bezig zijn om sponsors te zoeken, vergunningen te regelen etc. en dat alles om een leuk GRATIS OpenAir neer te zetten. Het geeft toch een fijn gevoel om dan dat hele plein vol volk te zien, geen regen, kortom een heerlijk sfeertje, een pracht avond en dus hopelijk weer de basis voor een volgend Sjwaampop gelegd.

De crew van Purple had zich geweldig ingespannen om het ons prima naar de zin te maken met het geluid. Bedankt jongens! Wat het optreden betreft: weer een hoop koppen gezien die we deze week al waren tegengekomen. Prachtig is het om elke keer weer dat podium op te kruipen, gitaar omhangen, zendertje aan, soms nog even fijnstemmen en dan ondertussen steeds die meute fans horen scanderen: "Janse Bagge, Janse Bagge". Toen ik vroeger met mijn eerste gitaartje voor de spiegel stond op de slaapkamer van pap en mam voor de spiegel, had ik nooit kunnen vermoeden dat we ooit met dit stelletje muzikale vrienden meer dan 25 jaar zo zouden meedraaien in the LimbabweMusic. Waar zo'n avond al niet goed voor is: ik trof zelfs een oud schoolkameraad uit de tijd dat ik in Roermond op de Rijks-H.B.S. zat, ( pssssst, ik ben er overigens van verwijderd destijds) maar Imke had zich goed gehouden. Alleen jammer dat ik hem later op de avond ben misgelopen. Imke, als je dit leest reageer via de site s.v.p.

Al met al een prachtige avond. Daarna nog in de kleedkamer gekletst met Arjan en zijn kornuiten en nog een hoop mensen die zich goed geamuseerd hadden. Ik krijg toch altijd de kriebels als we op zo'n plein, na een dik uur even een paar covers spelen. Hier zie je dat muziek echt universeel is. Heeft eerst het hele plein een uur de sjaele wixxer en andere zaken in het dialect bezongen en meegebruld, is er ineens tussen alle tumult een soort van magie op dat plein als iedereen "American Pie" meezingt. Een soort massapsychose waar men vroeger blijkbaar alleen patent op had bij E.O - Jongerendagen :-). Wat is muziek toch een heerlijk medium! In verband met de vergunning mochten we niet te lang doorknallen maar al met al toch anderhalf uur staan te aw tutten op die planken. Iedereen die er was, bedankt en de organisatienatuurlijk ook, en nogmaals dikke kus.

Na afloop sprak ik nog twee mannen met een pet met klep en met zo'n blauwe lamp op de auto. Een prima avond volgens hen, geen gezeik, geen gedoe, gewoon prima volk dat zich prima amuseert. Zolang we nog dit publiek met deze mentaliteit trekken, gooi ik nog met veel plezier mijn versterkertje en gitaartjes in de auto. Om met Guus te spreken: " We hebben weer tranen gelachen, onnozel gedaan en tenslotte tevreden, het licht uitgedaan".

Henk

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

Robert, Martijn, Raymond en de anderen van Purple: bedankt namens de JBB Crew.


Daag Bagge miense!Waat woor het weer geweldig in Neeroeteren en Sjwaame! In Sjwaame totáál gin plaats
om fatsoenlijk te mosje of mit de kop te hauwe, woo vèr in Neeroeteren de Belsje aan
mosten spaore om überhaupt get te doon... Woor aevegood weer sjiek!Peter, bedank trouwens veur het in de groep gooien van Prakkezere! Kosten Jaap,
Damiënne en ich waarderen!
Waat ich mich aan het bedinke woor. Dit jaor bön ich mit ein paar vrunj nao Rock am
Ring gewaes. Dao troaj dus auch The Offspring op. Toen ze het nummer What Happened
To You inzatte, woor ich volgens mich de enige (onger gauw 60.000 luuj) dae waat de
tekst van Piersing mitkwaakte! Tot de 31e in Sittard!Groeten,

Thomas & Damiënne


Donderdag 14 augustus 2008

Feesttent NEEROETEREN,

Limbo-Oer-Knal met Rowwen Hèze

Boem! Paaf! De Limbo-Oer-knal is over en het was beestachtig internationaal leuk. Uitaard was het in de arena hartstikke gezellig maar achter de schermen was het toch ook lachen. Zowel JBB als Rowwen Hèze werken met geluid van Ampco en dat maakte het vanavond eigenlijk dubbel leuk om samen die tent daar op kop te kunnen zetten.

Onze Paul en Erik, de vaste schuivenschuivers (zaalmixer en monitormixer) moesten direct na ons optreden weg i.v.m. hun werkzaamheden op Lowlands. Paul had weer wat aparts bedacht. Hij ging onze zaalmix doen, maar niet midden in de tent. Hij had zichzelf in quarantaine geplaatst. Omdat hij dus niet kon blijven tot na de show van Rowwen Hèze om met onze mixer en randapparatuur de tent te verlaten, had hij een nieuwe strategie: hij plaatste de mixtafel die wij gebruiken in de laadbak van de truck, met links en rechts een luidsprekermonitor. En, echt ongelofeloos, die maf heeft het zaalgeluid van Janse Bagge gemixt zonder zelf in de tent te zijn geweest. Vanuit de laadruimte van zijn truck die geparkeerd stond achter de tent en verdomme, we hadden prima geluid. Na onze show hoefde hij alleen een paar meter kabel op te rollen en weg was 'ie. Je moet het gezien hebben anders geloof je het nooit.

Waarschijnlijk nemen we hem nooit meer mee. Het is volgens ons mogelijk om hem gewoon in Utrecht te laten en het werk, op afstand te laten doen via internet of zo. Daar moeten we eens over gaan nadenken 

Het scheelt gegarandeerd wat ons quantum te verorberen consumptiebonnen betreft. Die jongens in Neeroeteren hadden het goed voor elkaar. Leuk publiek, volgens mij zelfs meer Nederlandse Limbo's dan Belgische Limbo's, maar het was nu ook weer duidelijk, dat die kabinetscrisis in België makkelijk is op te lossen als we beiden Limburgen bij elkaar voegen. Het zijn echt dezelfde mensen en een eventueel volkslied hadden we ook al klaar: De Mek. Dat nummer werd door iedereen uit volle borst(en) meegezongen. We hebben in recordtijd een hoop nummers gecomprimeerd in onze set van 21.00 tot 22.20 en het liep echt als de bekende trein. De Belgische trein bedoelen we dan want iedereen die in Nederland gebruik maakt van de trein, weet dat die meestal te laat is.

Kortom, we hebben ons goed geamuseerd dankzij het leuke publiek. Toen we startten kwam gelijk iedereen naar voren naar het podium, de sfeer zat er direct in. Echt heerlijk om te kunnen doen. Toen Jack and his boys dus hun portie mochten uitstrooien was de tent goed opgewarmd en ging het feest nog volop door. De trussen hingen vol kilo's natte was. Ik vermoed dat de helft van de aanwezigen in de blote pens naar huis is gegaan want de vuile was hing te drogen in de tent. Hopelijk komen die meer dan 2000 aanwezigen zondagmiddag ook mee naar het gratis optreden van Sjwaampop in Swalmen.

Tot dan!

International kwaakpens Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

Rudy en de crew van Rowwen Hèze: bedankt voor de leuke samenwerking. Echt top. Tot gauw, de Baggecrew.
 


Optreden JBB te Neeroeteren.

Rowwen Hèze was goed! HET WAS OOK NODIG ALS JE NA JBB KOMT!

Als je na zo een JBB “tornado-optreden” het podium op moet, moet alles uit de kast.
JBB op snelheid, geen gelul – rechttoe rechtaan, het gashandel open. Het publiek MOEST mee.

Zalig de bend zo bezig te zien en horen, het bier te zien vliegen en het publiek uit de bol te zien gaan. De stemming zat er zo in, de avond kon niet meer stuk, ambiance tot en met.

Bedankt mannen van Bagge, het was zoals altijd weer de moeite.

Pier
Opglabbeek

PS.
Ere wie ere toekomt, Rowwen Hèze was ook dik OK! Een gaaf optreden en samen met JBB een dikke Limburg-avond.
Twee geweldige optredens, de start van een mooi verlengd weekend.


Ola bagge miense,

waat woor det weer een te gek feestje in de tent van Neeroeteren. Veur mich woor dit extra speciaal aangezeen ich JBB noe al in drie lenj hub gezeen; Holland (utrecht, köninginnedaag), Limburg (oeteraard) en noe den oug in Belsj.
Erg mooi allemaol, Bagge blieft oug geweun sjiek. Achteraaf nog een meet&greet gehad mit uche saxofonist en gitarist en det is zo typisch Bagge, heerlijk.
V'r zeen os in eeder geval weer op Sjwaampop kommende zunjig.

- Jaap


Zondag 10 augustus 2008 Venlo

Zomerparkfeest

"Never on sunday" is de titel van een bekende song maar dat is dus duidelijk niet op Bagge van toepassing. Een prachtige zondag voor ons vandaag, ondanks de belabberde zomer was het vandaag toch goed toeven in the open air van Venlo. In de lange geschiedenis van JBB zijn we nogal eens te gast geweest op grote festivals in Nederland en België en warempel nog nooit op 't Zomerparkfeest. Enfin, vandaag dus wel. Prachtig, wat een feest, een hoop groepen en ambiance verdeeld over het Julianapark, in de Spiegeltent en op allerlei plaatsen en dat allemaal gratis toegankelijk voor heel Venlo en omstreken.

Bagge stond geprogrammeerd op Mainstage en dat was leuk om te doen. Ik had mijn nieuwe Gibson meegenomen om die te laten vuurdopen vandaag en dat ging niet helemaal zonder problemen. Op een of andere manier werkte mijn zender voor de Telecaster Fender niet, met als gevolg dat Aw Patsje totaal de mist inging. De distortion had ook zijn kuren en eigenlijk begon de sores al met het openingsnummer " Raegejas " want daar stond een muteswitch op de frontmixer ingeschakeld, met gevolg dat er geen zang te horen was op het veld, de zon scheen pal op de mengtafel, "the man in charge" was al een paar dagen " in charge " en had daarom een beetje het testbeeld op en had dus niet direct in de gaten dat "Vocal Henk"gemute stond, maar na een paar zinnen klonk alles toch volgens DIN 2008.

Verder was technisch gezien alles van de bovenste plank, er hing zelfs een LED video wall waar wij natuurlijk op onze manier dankbaar gebruik van hebben gemaakt. Te zien waren clips van vroeger, logo´s en zelfs een schuchtere aanloop om tijdens het nummer Helde de tekst te voorzien van passende beelden,  door de iets te grove resolutie van het scherm kwam dit echter niet helemaal uit de verf,  maar ondanks dit is er toch een schitterende show weggezet en werd het scherm, anders dan tijdens de rest van het festival, gebruikt waar het voor bedoeld was! Met dank aan Eric Piefer van ALD-Holland, die de programmering van de LED video wall voor zijn rekening nam.

Wat me opviel was dat nu duidelijk was dat we weinig in die regio gespeeld hebben, aan de gezichten van de mensen kon je duidelijk zien dat ze geamuseerd bleven kijken, maar headbangen, mosjen of crowdsurfen was duidelijk niet hun ding. We hadden speeltijd van 18.00 tot 19.15 maar hebben toch nog 10 minuten in de verlenging moeten doorsporten i.v.m. toegift. Al met al een prima middag gehad dankzij alle mensen op de wei, dankzij de prima sfeer, goede organisatie, kortom, die van Venlo die zeen in orde!

En och, deze wil ik jullie toch laten weten: Na zo'n optreden word je vaak aangesproken door medewerkers van allerlei tv en stadsomroepen, schoolkrant etc. Echt waar, nadat ik drijfnat van het podium afkwam en na een half uur allerlei vragen te hebben beantwoord van 5 verschillende jongens met micro, kwam als laatste nog één team met Poolse radiomensen, ze hadden een tolk bij zich die alles zou vertalen. Ik spreek uiteraard geen Pools maar had wel al een paar keer iets opgevangen dat leek op "Roewnhysze" en die goeie jongen maar kletsen en ineens kwam de vraag waarom we onze grootste hit nu niet gepeeld hadden. Huh? We hebben toch "Sollicitere" het nummer waar we ooit mee nummer 8 stonden, dat hebben we toch gespeeld, en "Proemevlaai" en "Blief bie de mam"toch ook. Nee, ze bedoelden " 't Is ein kwiestie fan gedoeld". Je had die snuitjes moeten zien toen ik hen aan het verstand had gebracht dat ze echt in de verkeerde film zaten. Die moeten nog lang komen asperge-steken voordat ze het verschil weten tussen Jack Poels en zijn jongens en dat klupje malloten uit Susteren!

Grüsse aus Venlo van Spargel Henk

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Vrijdag 20 juni

Feesttent Maasbracht

Op de laatste dag voor de zomer kwam het voorjaarsoffensief van Bagge tot stilstand in de Brachter Beak. Met de snelweg A2 in onze rug konden we de laatste strijd aan gaan met ons voorprogramma. Nu pas realiseren we ons wat het voor de tegenstanders van de Vikingen moet zijn geweest om geconfronteerd te worden met mannen met heel lang haar en die dan ook nog eens praten in medeklinkers. Arkngthand. Mocht je op een verplichte scrable avond er even niet uitkomen, leg dan gewoon alle medeklinkers van je plankje op het bord. Als je moeder roept dat dat niet mag zeg dan dat je er in 2008 zelf bij geweest bent in de tent en dat je genoten hebt. We hadden  voor de tweede keer achter elkaar weer een super voorprogramma. De band heeft recent 3 prijzen gewonnen en niet ten onrechte. Die van Monthy Python zouden het hebben over "something completely different" en dat was het ook. Misschien wat onwennig voor de gemiddelde Bagge fan maar de band pakte toch maar mooi een groot gedeelte van het publiek in.

En toen moesten wij nog beginnen. We hadden zo al onze problemen vooraf. De crew had van de catering de vraag gekregen of ze bij de broodjes 's middags ook een vette hap wilden. Nou graag dus en zo kregen we in plaats van voorgesmeerde broodjes met ham en kaas nu een immense berg broodjes met frikandel en hamburger (en niet te vergeten uien). Omdat we een voorprogramma hadden aten we 's avonds vroeger met de band dan normaal. Dus twee uur later zaten we alweer aan het warme eten. Gekkenwerk en dus probleem 1. Dat met die uien kan natuurlijk later nog een toegevoegd probleem gaan worden.

Probleem 2. Wim had van Paul een nieuwe zender aangeleverd gekregen voor zij sax. Wim dolblij maar dat duurde niet lang want toen Henk zijn gitaar inplugde begonnen er allemaal vreemde dingen te gebeuren. We verdachten de jeugd van Arkngthand nog van occulte sabotage maar de diagnose was zeer verassend. Wim en Henk zaten beiden met hun zenders op dezelfde frequentie. Heb je in Nederland een hele range aan frequentie en dan zul je zien dat bij Bagge er twee rondlopen met exact dezelfde frequentie.

Maar die problemen werden meer dan goed gemaakt door de show van de band en het publiek. Ze waren beiden aan elkaar gewaagd en de beslissing had bijna met strafschoppen moeten vallen. Maar eerlijk is eerlijk. Het publiek heeft dik gewonnen. Echt een fantastisch publiek. Dat bleek al meteen in het begin toen de hele mosjpit even stil viel. Iemand´s bril was op de grond gevallen en het hele zooitje was daar op zoek naar. En die kon dus zonder schade weer op de neus van het slachtoffer worden gezet. Waar vind je dit nog.

Als je de recensies hieronder leest en de foto´s bekijkt kom je daar onder St. Odilienberg iets tegen van twee kaalgeschoren jongens die `I love BAGGE` op hun achterhoofd hadden geschreven. Met watervaste stift. Een van de twee was er gisteren weer met nog steeds dezelfde tekst op zijn hoofd. Was het er opnieuw opgezet of was het niet afgesleten sinds de vorige keer? We zijn benieuwd.

Toen onze Ton tijdens Zjwart zowat alle mogelijke Oranjeliederen er door heen had gejaagd was het tijd om met een voldaan gevoel naar huis te gaan en te gaan genieten van een heerlijke vakantie. Na de zomer komen we weer op volle oorlogssterkte terug. Jullie zijn nog niet van ons af.

Tourmanager `gelukkig kan ik wel een hamburgertje hebben` Albert

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Beste Janse Bagge leden & crew!

Deze keer zal ich gin ellelange resensie sjriève, ich zal het probere kort te haaje!
Het geit om de feesttent in Brach, het waar den waal ein bietje mieèr fitse den nao Berg,
mèr wie zo ein aovèndj wie dees maakt men weinig mit!
Arkngthand én de Janse Bagge Bend, wie in mien veurig bericht stong, det 't neeit beater kan!
Nou, Arkngthand waar geweun rondjoet geweldig! Maar den de sfeer bie uch optrèaje, hèij ich nog nooit mitgemaak!
Ich mot zigke, het waas ein zeer ultiem geweldige aovèndj!
Ich höb d'r echt de tied van mien leave gehadj, alweer bedankt daoveur jonges!
Den zal ich noe uche branjènde vraog beantjwoarde... de tekst op miene kop!
Det geit d'r helaas ilke optreaje weer vanaaf, misjiens mot ich het den maar tattooëren woh?
Hoof ich het tenminste neeit ilke kieër weer d'r op te sjrieve!
Bedank veur de geweldige aovèndj weer en tot de volgende kieër!
Groeten oet Hirkebosj,

Niels de Roeper (dae kale mit de tekst oppe achterkop)


First things first; neet eine, maar twee kale köpkes oet St. Odiliënberg woore aanwezig.
Biej dae angere (biej mich dus) woor de stift neet zo watervast ès veer dachten!Euver det optraeje in Berg; ich bön euch dao op de ein of angere maneer erg dankbaar veur.
Het zit namelijk zo: ich höb mien maedje ontmoet biej det optraeje..
Enkele waeke naodet vèr get mitein kreege, zooge vèr euch op Pinkpop Classic, en noe
(bienao 3 maondj nao de bewuste aovendj) alweer in Brach.
Zo wie sommige luuj 'saame een leedje' höbbe, höbbe veer twee de Janse Bagge Bend.
'Blief bie de mam' zal euverigens waal nog altied mitgekwaek waere mit ein oug op de mam. 't Optraeje in Brach woor weer aajerwets sjiek!Bedank en veer haope euch nog väöle keren te zeen en te heure!

Thomas & Damiënne.


Zaterdag 7 juni 2008

Feesttent Waubach.

Vorige maand stonden we in dezelfde regio voor een kleine 10.000 man op het Pinkpopterrein, vandaag was het toch minder druk maar toch ook wel leuk. Opvallend veel "oudere jongeren" en natuurlijk een hoop vaste volgelingen, zelfs volgelingen van Baden Powell en JBB samen! 's Middags maakte onze opbouw-crew al kennis met Roel, dat is echt de totale duizendpoot uit de streek volgens Albert. Roel was de enige die "beslissingsbevoegd" was in de tent 's middags, en dat heeft íe geweten: het podium heeft hij nog hartstikke vastgesjord, kortom een hoop hand- en spandiensten werden door zijn veilige handen prima verzorgd.

Omstreeks een uur of 20.00 hadden we de spullen afgesteld en na de soundcheck is er tijd om even iets te eten, sommige organisaties verrassen ons op pizza, maar na 20 jaar Bagge is dat niet echt meer een verrassing, tataaaaah! DEN DIE VAN WAUBICH!! Men had waarschijnlijk de topkok van 't Beufke uit de Hovenstraat 139 in Landgraaf op ons losgelaten. Twee rechauds, tot de rand gevuld met rijst met groenten, een groentemix in roomsaus met bloemkool etc. plus nog een rechaud met goulash, dat maakt dus samen drie! En lekker! Hou de krant maar in de gaten, we gaan de organisatie van Michelin tippen, die jongens van Petit Restaurant 't Beufke verdienen een ster!

Maar het smullen hielt niet op want het was tijd voor de support-act. We noemen dat expres niet "voor-programma" maar support. Dus jongens die samen met de varkens van Bagge een leuke avond proberen neer te zetten voor de aanwezigen. Een heerlijke verrassing en verademing! Eindelijk weer een band met eigen sound. Niet de zoveelste kopie van een kopie van een kopie van een kopie van JBB/RowwenHeze/Schintaler. Niet de 100e band met een cover van de "Summer of 69". AUDIOFEEL! Geen bombastisch gedoe met moeilijk/moeilijk/moelijk en torenhoge installatie, niks van dattem. Pang, gooi er bijvoorbeeld een Sessionette neer, hang er een prima gitarist aan en rouzen met de hap! That's Rock&Roll. Klonk te gek.

Tja en wat ons optreden betreft; we hebben best weer gelachen. Aanvankelijk was het nogal tam omdat er toch veel ouderen binnen waren, althans weinig kids van 15. Maar dan merk je wel dat een hoop mensen interesse hebben in de teksten van onze nummers. Ik herinner me wel dat we ineens H -12 hadden. Ja, H -12 en dat is twee keer H 6, snap je'm? Voor de mensen die er niet bij waren, Ton zong een stuk Hazes en opeens kreeg hij versterking op het podium van een andere Hazes. Vandaar. Akkoord: totale verwarring maar toch leuk. Al met al dus een leuke avond gehad. Hopelijk is de rest van het feestweekend ook leuk en is iedereen weer tevreden op dit feest van de Schutterij St. Joseph.

Achteropsjöt Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Zaterdag 17 mei 2008

Feesttent Altweerterheide.

Omdat Toetsen-Thijs alcoholvrij is, rijden Gitaar-Peter en ik altijd met Thijs mee. Toen we al een tijd onderweg waren over allerlei wegen en weggetjes verwachtten we dat Tom-Tom zou zeggen: "Maak een U-bocht" of "Keer om, u heeft het einde der wereld bereikt!" Maar opeens zagen we weer huizen aan de horizon en ook de tent. Op dat moment dat we de parkeerplaats opreden hadden we niet kunnen vermoeden dat dit weer een legendarisch leuk optreden zou worden. Wat viel direct op? De heerlijk gemoedelijke sfeer, achterin is een onbewaakte garderobe, de gasten hangen hun jas op, niks nummertje, niks betalen, gewoon ophangen en naderhand weer gewoon je jas pakken, niks van zeik, niks klauwen, wat een heerlijke regio!

Als support zorgde Houben Dré voor het opwarmen van de eerste gasten en toen bleek overigens dat een complete touringcar, volgeladen met kennissen, familie, vrienden van Koen uit Susteren al bezit hadden genomen van het voorterrein van de feesttent. Het was net of Attila met de Hunnen geland was. Duidelijk merkbaar dat het reisgezelschap al van 12.00 uur actief was. Ma jong, als daar iemand in de buurt een sigaret had opgestoken was iedereen de lucht ingevlogen! De autochtone bezoekers keken eerst een beetje vreemd op van die invasie vreemdelingen zeker die blijkbaar verdwaald waren zeker, maar naarmate de avond vorderde was geen enkele inburgeringscursus nodig, het werd een grote familie in de tent.

Buiten de gezelligheid en chaos die zich afspeelde waren een paar dingen die me zullen bijblijven van dit optreden. Bijvoordeeld dit: vanaf het podium gezien rechts, stond een oudere man met partner, grijze baard, bril en bleef stoïcijns rustig de onzin op het podium en het gooi- en smijtwerk voor het podium bekijken en tijdens het rustige nummer PRAKKEZERE zag ik hem bij het tweede couplet opeens een arm om zijn partner leggen, raar, maar dat zijn dingen die me, noem het maar: opvallen, zelfs ontroeren. Akkoord, het lijkt slap gelul maar het geeft je als muzikant toch het gevoel dat je de mensen aan het amuseren bent.

Uiteraard was het nummer BLIEF BIE DE MAM uitermate geschikt om die Koen, op zijn vrijgezellenavond, dit nummer, samen met zijn aanstaande, te laten meezingen. Ik wist niet dat Gitaar-Peter zelfs een fotolijstje geregeld had, met zowel een foto van de mam van Koen als de mam van zijn aanstaande Annelou. Hopelijk is dat ding nog heelhuids in Susteren gekomen want, aw mök, wat was me dat een gehotsbotsknots met die club. De helft had zelfs geen shirt meer aan toen ze weer terug de bus in stapten, kropen, struikelden. Alois, de Pööt, de familie "Badding" en alles wat erbij hoorde, kortom die hele club met die touringcar hebben het feest van de voetbalclub tot een succes gemaakt. Waarom? Nou ik heb de lege vaten gezien! Gekkigheid natuurlijk, want de andere gasten in de tent waren niet minder prettig om voor op te treden, een heerlijke sfeer, geen gedoe, geen geklier, gewoon pretentieloos leuk amusement. We hebben echt een prima avond gehad, iedereen bedankt en hopelijk een keer tot ziens in die regio.

Tentbewoner Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Vrijdag 16 mei 2008.

Feesttent Voetbalclub Meerssen.

Meerssen? Daar zat Jack Poels met zijn jongens toch ooit eens, toen die keer de stroom uitviel doordat het aggregaat ontplofte of zo iets. Meerssen is blijkbaar behekst, want wij zijn de avond eveneens niet zonder storing doorgekomen. Hoewel, het begin ging prima, we kregen prima te eten bij Eric en zijn mobiele cateringservice "De Ster", de saté kan ik iedereen aanbevelen, dus dat zat wel snor. En och, het was allemaal prima geregeld door de jongens van de vereniging, ze hadden zelfs sinds kort een echte originele Limburgse Schutterij Bieleman laten aanstellen, Sjef Willems van de Projekt en Woningstofferingen. Akkoord, het heeft wel een paar cent gekost maar we voelden ons wel echt veilig bij een vereniging die een echte Bieleman op de loonlijst heeft.

Het enige wat minder leuk was aan de avond was dat er drie lolbroeken bewust de mengtafel in de tent onder het bier gooiden. Tja, dus bij de derde geslaagde poging zijn we helaas moeten stoppen. Zonde voor de mensen die betaald hebben en niet het laatste halfuur van het optreden konden meemaken. Wat heb je toch soms rare mensen loslopen, maar zo zie je dat we als Bagge het helemaal meemaken: maandag furore op Pinkpop Classic, voor zo'n ettelijke duizenden mensen en de vrijdag er op volgend, het optreden niet helemaal kunnen afmaken i.v.m. een verzopen mengtafel. Gelukkig was het mogelijk om de d.j. rechtstreeks op de eindversterkers te zetten, zodat de d.j. tenminste de goed gevulde tent nog van muziek heeft kunnen voorzien. Johan kan vannacht met föhn proberen de mengtafel weer droog te krijgen want straks gaan we naar Altweerterheide. Ik kruip in een droog bed.

Welterusten.

Aspirant Bieleman Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


PINKPOP CLASSIC

Tweede Pinksterdag, 12 mei 2008.

En dan staan we er weer! Dit jaar wel iets minder publiek maar dat was te begrijpen en voorspelbaar want de mensen die van popmuziek houden hadden dit weekend de keuze: of naar Pink Floyd Waters of Classic. Begrijpelijk dat de meeste mensen geen twee keer ongeveer € 60,- (inclusief boekingskosten) betalen in één weekend. Maar niet gemopperd! Het zat uiteindelijk toch lekker vol op de wei.

We hadden besloten om een iets ander programma te doen, een paar nummers van verleden jaar maar nu ook bijvoorbeeld De Missverkeezing, Aw patsje en zo laten langskomen. Prachtig gevoel toen we het podium opklommen en al gelijk ontvangen werden met: "JANSE BAGGE, JANSE BAGGE" Heerlijk toch om zo'n fans te hebben die al om 12.00 uur in de snikhete zon daar in de Sahara van Landgraaf je staan toe te juichen, bedankt!!!!

Het optreden ging volgens mij best leuk, Tonnie rende weer als een maf naar alle windstreken, schoot allerlei confetti- en serpentineshooters de lucht in zodat die roterende lampen aan het plafond volgens mij binnen no time hartstikke vastzaten in de kunststof spaghetti, kortom: we hebben ons goed geamuseerd. Ondanks alle prestaties van de andere muzikanten die op die dag nog het podium beklommen, bleef mij "good old Manfred Mann" het meeste boeien. Een prachtige stem van de zanger, prachtig frontgeluid, voor mij mag hij de wisselbeker die ik in gedachten verleden jaar toekende aan Cockney Rebel, nu voor een jaar overnemen. Zo en nu maar hopen dat Jan Smeets ons volgend jaar weer vraagt!

Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

Werkelijk prachtige foto's van een toppie fotografe (ook van de andere bands): www.jollyfoto.nl


Zaterdag 3 mei 2008

Bie Laurengske Puth

Te maf voor woorden, twee dagen geleden; Stein uitverkocht en vanavond weer een bomvolle tent. Hoewel we goede herinneringen hebben aan de vorige optredens in Puth op die andere lokatie, was het grappig om te merken dat op deze plek eveneens een goede avond te maken is. Stampvol, gezellig, toppie avond. Ik vond het wel prettig om nu in zo'n tent te staan, want bij het vorige optreden op 1 mei had iedereen op het podium last van zuurstofgebrek en nu in deze tent was het prettig dat er genoeg frisse lucht binnen was.

Het was echt weer een avond met uitersten, tijdens het nummer PRAKKEZERE merkte ik dat een clubje gasten, waarschijnlijk van de voetbalclub, tussen de regels door hadden dat tijdens dit nummer een link gelegd werd tussen puberaal lol maken, drinken, maar ook ouder worden en vrienden verliezen. Ik vond het te populistisch om vanaf het podium hier te diep op in te gaan maar aan het applaus en reakties na het nummer was duidelijk dat men door had, dat dit nummer voor alle "Göbbelaers"en "Lasjkappe" een aparte dimensie kreeg. Althans ik had begrepen dat dit uitspraken waren zoals Kelly ze vaak deed.

Al met al weer een prettige avond en of het kwam door Tonnie's constante oproep: "Om te sjtaeke!" maar ik zag om de zoveel minuten iemand met een steekwagentje voor langs het podium lopen met een vat bier op en in zijn kielzog gevolgd door mensen met kratten, hup, even later weer, daar kwam hij weer. Ik dacht nog: "Zou die goeie man dat "sjtaeke" zo letterlijk hebben opgevat dat hij steeds met dat steekwagentje ging rijden?" Ondertussen vlogen weer een hoop mensen ondersteboven, struikelden constant over een flight-case die voor het podium stond, vlogen weer tussen de Steh-Tische, jong , wat een tumult!

We hebben ons weer ruim twee uur driftig bezig gehouden en reden uiteindelijk moe, nat, bezweet maar voldaan naar huis toe, met nog een heerlijke nasmaak van de goulash die we van te voren gegeten hadden. In onze geheime agenda is zonet opgeschreven: "Die van Pöth zeen in orde!" Zo, nu even een paar dagen bijtanken en dan naar Pinkpop Classic, wat zijn we toch een stelletje bofkonten om al zoveel jaren steeds publiek te trekken dat ons steeds zo'n leuke avond bezorgt.

Bofkont Henk

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Voor het optreden waren we nog aan het bedenken hoe vaak we Janse Bagge inmiddels live hebben gezien. De aantalen verschilden nogal, maar voor de meeste ging de teller toch richting de twintig of dertig. Een van ons loopt nog met een t-shirt van 1992 (waarschijnlijk op marktplaats nog geld waard). Niet gedacht dat dit optreden in onze stamkroeg legendarisch zou worden.Door (dorps)politiek waar ze in Den Haag van zullen watertanden was het optreden verschoven van het gemeenschapshuis naar café Bie Laurengske. Eigenaar Hub heeft zes weken met bloed, zweet en tranen de parkeerplaats omgegraven tot een waar festivalterrein (lees: gewoon met een machine een paar dagen gebaggerd). De tent staat en is lekker gevuld.

Het mooie weer heeft iedereen al goede zin gebracht en ook de mannen van Janse Bagge hebben er, zoals gewoonlijk, zin in. Het blijft mooi om te zien met hoe veel plezier de mannen nog steeds optreden. Het plezier van Janse Bagge, de gezelligheid die de relatief kleine tent meebrengt en de nodige glazen bier staan garant voor een top optreden. Dat dit uniek blijft, blijkt wel als je kijkt naar de vele ‘internationale topartiesten’ die tegenwoordig al dan niet in het kader van een reünie vaak ongeïnteresseerd hun optreden afraffelen. Janse Bagge begint lekker te spelen en onder het genot van een heerlijke pint zingen we de eerste nummers luidkeels mee.

Dan zegt Henk opeens iets over “een jongen van het tweede”. Gelijk gaat er een rilling door onze groep. Henk heeft zijn huiswerk goed gedaan (iets anders mag je van hem natuurlijk niet verwachten) en heeft de dramatische gebeurtenis opgepikt. Dan speelt de band Prakkezere en maakt daarbij een heel mooie en subtiele verwijzing naar de vriend die wij pas verloren hebben. Hier is het nummer volgens mij voor bedoeld en geschreven. Wie zegt dat vreugde en verdriet uitersten zijn, is niet bij Janse Bagge geweest. De haren vanaf de tenen tot aan het hoofd staan rechtop en dat is de rest van de avond zo gebleven.

Ik wil Janse Bagge en Henk in het bijzonder graag bedanken voor dit geweldige gebaar. Met name de manier waarop, dus zonder het hoe en waarom van de daken te schreeuwen, maakte het voor mij tot een legendarisch moment. Na dat moment zijn alle remmen los gegooid en werd er ouderwets (dus plat, ongegeneerd, puberaal) plezier gemaakt. Een tent voor ongeveer 300 man maakte het helemaal af met name door de combinatie van de sfeer van een tentfeest en de gezelligheid van kort bie d’n tap. Heren bedankt voor een geweldige avond en een legendarisch moment in de toch al lange Janse Bagge geschiedenis.

P. Boonen


Zaterdag 1 mei 2008

Zaal Diederen, Stein 1 Mei, De Dag van de Arbeid!

En degene die alvast hard had gearbeid was Bertha, net zoals ruim anderhalf jaar geleden toen we bij de Steinder Böck te gast waren had Bertha deze keer ook weer heerlijke " Kip a Boursin" met heerlijke calorierijke roomsaus gemaakt. Die meid verdient minstens drie sterren * * *, heerlijk! Dat was dus al een goede start, tevens was het voor ons en zeker voor de organisatie prettig om te weten dat omstreeks 21.00 uur de knip op de deur moest, want men was weer uitverkocht, tataah! En eerlijk gezegd waren we naderhand maar erg blij dat de organisatie niet zo gek was geweest om nog een man of 80 binnen te laten en te gaan stapelen want dan waren echt mensen opgekiept wegens zuurstofgebrek, maar nee, prima geregeld door die Steinder Böck, lekker boemvol maar wel nog plaats om uit te ademen. En dat moest geregeld gebeuren, ma jong wat was het heet.

Wat mezelf betreft was ik na afloop blij dat mijn stem weer hersteld was, het vorige optreden een paar weken geleden, was echt: "Vóórbips met herfstfruit" of te wel "Kut met peren". Het vorige optreden waren zowel Ton als ik ziek en dan is de stem natuurlijk gelijk weg. Niet zeiken, da's voorbij en vandaag kon de ouwe weer kwaken als vanouds.

Het was weer het gebruikelijke gooi- en smijtwerk voor alle leeftijden, de tijden van The Sullivans en The Moonshots herleefden weer want we zagen vanaf het podium een hoop "oudere jongeren" de voor hen bekende melodieën driftig meezingen. Dat lekkere jaren ' 60 sfeertje werd al vooraf in de week gezet door DJ WILL, die snapte het prima om de zaak lekker op te warmen en na het JBB-optreden het hele zaakje nog tot aan sluitingstijd in het warmhoudvak te houden. Kortom, weer een leuke avond dankzij al die mensen die er al weer waren, gezongen en gemosjt hebben, blauwe plekken opgelopen, brillen en horloges verloren, condor gevlogen, neergestort en weer opgeraapt en hopelijk veilig zijn thuisgekomen en hopelijk wakker worden met niet al te veel ktoenk/ktoenk/ktoenk in 't köpke.

Iedereen bedankt. Steinder Böck Alaaf en hopelijk tot ziens.

Kwaak Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Zaterdag 5 april 2008

Cultureel Centrum De Mortel, ITTERVOORT.

Cultureel Centrum? Crematorium c.q. Mortuarium! Aw mök, jongens! Donderdagavond lag deze ouwe al met griep in bed, maar dankzij een hoop chemicaliën bleef de ouwe nog enigszins bij kennis. Vrijdag was het nog hopeloos en conform het nummer uit ons repertoire: de ouwe lag de hele dag "Tösje de lakes". In de loop van de vrijdag werd Tonnie eveneens geveld en die was vanaf vrijdagmiddag ook out of order, Tja, en je kunt toch niet gewoon die jongen van Parren bellen en zeggen: "Domien, sorry jong, overmacht, maar we hebben twee zieken, we blijven in bed vandaag!" Nix van dattem! Doorgaan en aldus geschiedde.

Een beperkte soundcheck en toen toch maar hup met de geit. Vooraf weer de zaak lekker opgewarmd door D.J. Michel Stals. Eindelijk weer een D.J. die zijn volume aanpaste aan de steeds voller wordende Mortel, lekker zachtjes relaxed beginnen met goeie muziekkeuze (zie voetnoot) en naarmate de avond vorderde meer druk op de ketel, goed gedaan!

Toen we om 22.30 startten zat de tent weer bomvol, volgens de brandweer mochten en nog 12 mensen bij en dan was het vol. Verdomme we hebben het niet helemaal gehaald om de zaak "uitverkocht" te krijgen, maar dit was toch een aardig aantal dorstigen dat daar binnen zat. Bij Tonnie viel een keer de micro uit. Eerst wordt door de technische dienst die schakel vernieuwd die het makkelijkste te vernieuwen is, dus een nieuwe micro erin. Even later weer storing, dus andere kabel. Maar uiteindelijk bleek het een weer andere kabel te zijn die de schuldige was, maar och, een kniesoor die daar op let.

Na alle gekreun was er toch nog ruimte voor extra feest want om 0.00 uur werd onze onvolprezen Frank (van de drank) 30 jaar. Hij rent al jaren met ons mee en is hoofdelijk aansprakelijk en verantwoordelijk voor de drank van crew en bandleden. Hij is dus onze chef liquide middelen en dat mag hij de volgende 30 jaar blijven doen.  Het publiek kent hem ook als de knappe jonge man die altijd de foto's in het publiek maakt. En tenslotte, niet geheel onbelangrijk, al die mooie "miepen" het podium op stuurt voor het maagdenkoor bij Proemevlaai.

Tot ongeveer driekwart van het optreden bleef mijn stem het redelijk houden maar het laatste halfuur was het echt huilen met de pet op. Voor zo'n soort noodgevallen heb ik altijd een kan met warme thee en honing klaar staan maar deze keer was dat toch te weinig om helemaal weer op volle power te kunnen komen, ach, ja, soms gaat er wel eens een optreden vocaal een beetje de mist in en statistisch gezien gaat het de komende jaren weer goed. Al met al toch een leuke avond,

Domien en zijn team hadden alles weer prima voor elkaar, hopelijk weer een keer tot ziens.

Uche, uche Henk

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

Nog even over de DJ. Michel, je neemt het me niet kwalijk als ik zeg dat je toch wel tot de oudere generatie hoort. Normaal zien we allemaal jochies als DJ's maar toen we om ongeveer 02.00 de vrachtwagen aan het inladen waren liepen Dion en ik achter je langs met de kisten toen we meteen onraad roken. Wat hoorden we daar: het intro van "Number of the Beast" van Iron Maiden. Wij met zijn tweetjes het inmiddels lege podium op en even luchtgitaar gespeeld en "mit de kop gehouwe". Heerlijke afsluiter van een avondje Bagge. En ja, onze collega's in de vrachtwagen vroegen zich even af waar de kisten bleven. Sorry boys maar dit was overmacht. Nog snel even een High Five met Michel gedaan.

Albert


Zaterdag 29 maart 2008.

Harmoniezaal St. Odiliënberg

Tataaah! Deze morgen zat ik om 12.00 op het Pinkpop-terrein in Landgraaf, als interview-gast bij de L1 tv-opnames van "Pinkpop Café". Tijdens dat interview (wordt uitgezonden twee weken voor Pinkpop) nog aangehaald dat we ons verbazen dat we met Bagge, 25 jaar na onze hit "sollicitere" nog steeds mensen zo gek krijgen om naar onze optredens te komen. En het voorbeeld werd vanavond gegeven. Vanavond, St. Odiliënberg, weer een optreden dat op de site al weken van te voren gemerkt werd met "OETVERKOCH". Toch niet te geloven voor zo'n klupje amateurs.

't Was weer een prachtavond, de uitverkochte zaal werd vooraf opgewarmd door de regio-helden Mojo Pin. In het verleden speelden ze als kwartet, maar waarschijnlijk heeft men gedacht: "Als Jack Bruce, Ginger Baker en Eric Clapton destijds met CREAM zo'n klassemuziek konden maken dan is het bewijs geleverd dat een trio ook bestaansrecht heeft", waarvan akte. Omdat ik nog een hoop dingen te regelen had, heb ik maar een stukje van hun optreden gezien maar de heren gaven hem flink van katoen. Morgen, zondag speelt Mojo Pin in de Stoba in Echt. Ik mag dat festival morgen presenteren en daar kom ik de jongens weer tegen.

De organisatie had haar uiterste best gedaan om het zo gezellig mogelijk te krijgen, we werden na de soundcheck verwend door Ton Baten. Ton Baten? Who the fuck is Ton Baten? Nou, Ton is KEURSLAGER en verdomd geen kleine jongen. In de kelder had hij vier rechauds neergezet met nasi, satégehaktballen en nog twee culinaire sauzen. We hebben echt zitten schransen daar beneden. Op zo'n moment is het toch zalig om muzikant te zijn!

Het was echt feest daar in O'-berg. Marianne Beckers vierde haar 25 jarig dirigentschap van de jeugdharmonie, samen met nog andere mensen uit de vereniging. Verrek ik ben die namen kwijt! Enfin, feest dus. Aanvankelijk was het in het begin even geen feest voor één van de aanwezigen. Aw mök, wat een crash. Links van het podium, van onze kant bekeken, stond een groepje zich goed te amuseren, een meisje uit die groep, tenger, een ontzettend mooie mix van Nathalie Umbroglia en Avril Lavigne, die maakt me daar een doodsmak voor het podium. Het was daar spekglad, ma jong, ik had echt met haar te doen, PAAAAAF, die was dus echt op haar achterhoofd gevallen, letterlijk dus. Tourmanager Albert had het ook gezien en is even gaan kijken hoe het met haar ging. Van een afstand zag hij echter dat alles goed was. Blijkbaar is Janse Bagge toch het ultieme medicijn tegen kwalen, pijnen en ongemakken want een half uurtje later zag ik haar weer over de vloer scheuren, nog gekker zelfs, met ware doodsverachting stelde ze zich vrijwillig beschikbaar om als Condor te fungeren, net nadat we Sjoerd ook al gelanceerd hadden. Lachen!

Ook weer een hoop bekende gezichten gezien van mensen die we toch al vaker voor onze neus gehad hebben als we in de regio zaten. Al met al weer een prachtavond, ik heb me ook weer rot gelachen met de jongens van Ampco die steeds ons geluid doen. Erik stond de podiummix te doen met een mengtafel met touchscreens en weet ik wat allemaal voor toeters en bellen. Het zou me niet verwonderen als er ook nog een magnetron in zat. Jongen, jongen wat een ding. Een Digico D5 Live met een kostprijs waar je een aardige "twee onder een kap-woning" voor kunt kopen. Hoewel, techniek is toch een aparte schakel binnen z'n optreden, halverwege het optreden haperde mijn micro, eerst werd snel een andere ingeplugd, maar naderhand bleek het toch de kabel te zijn.

Als klap op de vuurpijl had ik bij dat stukje PARANOID zo hard op mijn Gretsch zitten hengsten dat er twee snaren naast lagen. Die Gretsch is blijkbaar niet geschikt om ruig op te rammen. Enfin, toen snel naar het Fendertje Tele en dat is echt een werkpaard, die kun je zelfs nog als roeispaan gebruiken dan blijft dat spelen. Miljaar, ik zit hier nu, twee uur na het optreden deze recensie te tikken. Miljaar, miljaar het is zomertijd, 10 voor 4 dus. De mazzel, Bagge goes into bed, 't is goed geweest zo!

SnurkSnurk Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

Verder nog een hele reeks foto's op : www.harmoniejulianaberg.nl


Het optreden in Berg gisteren was super alleen was 't in de harmoniezaal en niet in de fanfarezaal (zouden ze wel willen hahahaha) Ik heb gisteren ook foto's gemaakt en die zijn spoedig te bekijken op www.harmoniejulianaberg.nl Misschien kan deze site op jullie site genoemd worden. Ik heb echt genoten van weer een keigaaf optreden van jullie. Wellicht zien we ons op Pinkpop Classic.

Groeten Joep Janissen


Gooieoavend,

Ten eerste waas ut weer un geweldig optreaje van de bagge bend. En veur de rest efkes un opmerking euver Henk zien recensie: Ut is de harmoniezaal en neet de fanfarezaal.
Un klein foutje maar det kin waal gebeure noa zo'n feest.

Juul


Beste Janse Bagge!

Al angerhalve moandj keke we nao de 29e van maart oet! Toen de keartjes verkriegbaar woore, woore we d'r wie de kippe bie! Nao alle weake aafgetilt te hubbe, waas het gister den zover, het optreaje in Berg! Noe hub ich normaal nooit problemen mit kleijer oetzeuke en toch stong ich hie thoes ein kwarteer van alles te passen! Het mos natuurlijk neet al te werm zeen, want idderein weit det se bie ein Janse Bagge optreeje nooit stil kins stoan. Toen ich eindelijk mien kleijer bie ein had gevonje, ging ich ein boam ligke veur de aovendj, vleis mit irpel en bonen.

We kwamen vrie vreug aan bie de zaal, dus snel bonnen insloan en aafwachte tot de Janse Bagge Bend kwoom! Mit mien broor wilde we ozze toewijding aan de super-band oet Limburg loate zeen, dus sjreeve we mit (watervaste!)stift "I Love Bagge" op ozze kale köpkes. Det veel gelukkig waal in de smaak! Missie volbracht dus. Toen ger den op het podium stong dach ich eerst det we het saaiste publiek ooit hadden! Gelukkig bleek det nao het eerste nummer fout te zeen en begos toch idderein mit te 'moshen', springen en zingen. Het is toch altied ein kunst wie ger 2 oer onaafgebroake lang door kint blieve spelen.

Alles woor weer aanwezig, de sjpèkgladde vloer, kleine stukskes glaas op de grondj (wo se de volgende daag de resultaten d'rvan op dien èrm zuus), het rondjvleegend beer, het enthousiaste publiek, de mooie leedjes, de rubberen kip en de vlaggen van Ton, het vallen en opstoan en gank zo maar wiejer! Ich höb dus weer ein aovendj van mien leave gehad en wil uch bedanken veur de leuke optreajes en de gooj meziek wat ger maakt! En hoapelijk tot ziens op de 20e van juni, mit Arkngthand als supportact! Det beloaft get!

Groeten van de kale mit het Slayer-shirt,

Niels de Roeper.


Gister in St.Odiliënberg höb ich euch veur de zoväölste keer gezeen en 't woor de beste keer d'r oet!
Bedank veur alle keren en ich haop euch nog vaak te mooge zeen! Geer bringk het geveul euver det elke band zou motte doon!Groeten,

Dae (angere) kale!


Waat weer ein te gek optreaje van de Janse bagge bend in berg, jonk en aod, alles doorein, gein gedoons geine zeik, ein groot te gek fees, Ich wil bie deze ff van de gelaegeheid gebroek make op toch nog ff get rech te zitte. Henk, prachtige recencie geschreve mer.......... doe bis toch ech inne hermenie zaal geweas. De fanfare zaal dae hubbe ver auch mer dae lik in ut Reutje. Zeen kleinigheidjes, mer miense van ut Reutje vilt det waal metein op. Tis gein belediging, mer meus waal ff rech gezat weare. Bie deze.

Om kort same te vatte, ein te gekke party die weer veul te zaat en jah auch laat is aafgelaupe. Geweldige plate mit gezonden en weer als vanouds kostelijk geamuzeerd. Hub nog ein vraog, weam mit waat der mit miene knie is gebeurt????? Hae duit ein bietje pien

De vreuntelikke groet oet berg van Roel ( lid vanne F1-vrunj Berg )

P.s. Cecile bedankt


Waat ein feeske aafgelaupe zaoterdig tiedes uch optraeje in Berg...... Ut kos waal zeen of geer van te veure gein vleis haajt gehad van Sjlechter Ton Bate, maar ein enerzjie-menu besjtaonde oet: Veuraaf: Ein gebonje Red Bull suupke Hoofgerech: Unne heerlikke sjtampot mit NRG Tabletten Herbalife (mit guarana engergiekruud) en extra kleursjtoffe Toetje: Sjokolaadetaart mit extra sokkerlaogske en sjterke koffie. Ut woor geweldig om uch bezig te zeen oppe buhne: de fun, de onneuzeligheid, de geweldige meziek......sjiek! De zaal ging good mit inne zelfde mood...... Auch ich sjting vlakbiej de crash van de Nathalie Umbroglia/Avril Lavigne loek-a-laik en zoog unne tied later get Kondors euvervleege.... De maedjes oppe buhne woore good oetgekaoze om uch te helpe mit de P...R....OE....M.....vlaaaaaaaaaai.....echte Bergermaedjes (wao-onger mien eige ;-))..... bienao 2-en-un-half-oer knalle........Ut woor geweun aaf......sjappoo.... Jaomer det ich dich daonao neet meer hub kinne sjpraeke......ich hub waal nog get gebabbeld mit Albert.....woor erg gezellig......mit get beer hubbe veer dem omgekoch om os "vriendje" te waere op hyves, hahaha.....tja.....ut is get woh.... Haopelik weer ins toet sjnel en toet dae tied meele v'r nog waal ins get......

Groete oet Berg!

Martijn auch waal bekind es Martinez van Una Copa De Mas http://unacopademas.hyves.nl


Zaterdag 15 maart 2008

Diligentia Eckelrade.

Waarschijnlijk het laatste JBB-optreden in Diligentia want volgens de organisatie zou het gebouw drastisch gerenoveerd worden. Ik herinner me dat we al herhaaldelijk te gast zijn geweest in al die jaren dat we met the boys from Bagge door de provincie sjezen. Het mag gezegd worden: we hebben er altijd met plezier gespeeld maar dat lag uiteraard niet enkel aan het gebouw maar vooral aan organisatie en publiek. Ook vandaag weer, vooraf werden we vol geduwd met lekkere chinees en dan in de wetenschap dat weer een hoop publiek vanavond niet binnen kan omdat het gewoon boemvol wordt, da's toch een goed gevoel als muzikant. Enfin, wij dus met een lekker gevulde maag het podium op.

Zoals gezegd boemvol, zowel onze maag als ook Diligentia! Naast het voortreffelijke publiek hadden we zelfs Koninklijk Bezoek. Uit Ransdaal hadden we Prins Jos de 4e en Prinses Elvi binnen, compleet met al hun adjudanten geloof ik. Toen Jos tot prins werd uitgeroepen hebben we hem de originele JBB-pin geschonken en vandaag droeg hij dit kleinood met grote waardigheid op zijn rode T-shirt.

Het was overigens een avond van geschenken, de allerlaatste fles Baggebergen ging vandaag de deur uit en we konden niets anders doen dan deze laatste fles aan onze onvolprezen raod/stage/tour/regel/elektrisch gedoons-manager Albert geven. Al jaren zorgt hij achter de schermen dat alle dingen die ik als regelaar vergeten ben op te lossen. Podium te klein? Albert gaat 's middags bouwen. Stroom te weinig? Albert weet altijd een oplossing als de infrastructuur niet voldoet, kortom: de ultieme regelneef bij Bagge, dus hij verdiende deze fles. In totaal zijn de afgelopen jaren 100 flessen uitgedeeld en hopelijk hebben ze hun werk goed gedaan.

Maar moeder wat was het heet vanavond. Drijfnat was iedereen, een complete sauna maar het is bekend Bagge is not for Sissy's, er moet gesprongen, gemosjt, gezopen en gevallen worden op zo'n avond, en aldus geschiedde en Wij bekeken het vanaf het podium en zagen dat het goed was. Succes met de verbouwing!

Onderaannemer Henk.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Hallo JBB

Gisteravond in Eckelrade weer genoten van jullie optreden. De temperatuur was niet te harden maar voor de rest was het geweldig.

Ik kom al vanaf 1984 naar jullie optredens en ik ga nog iedere keer met een lekker (ook een beetje "zaat") gevoel naar huis toe. Ik hoop dat jullie nog een tijdje doorgaan!

Groetjes,

Jacques


Noa t geschenk veur ozze prins, hubbe vr os biejein gepak en besloate dat vr nog nn kier nao Janse Bagge moostje. Ikkelder zou t weure. Zelf heij ich dr nog nooit van geheurd mer ich dink dat ze in Ikkelder, Ranzel auch neet zoue vinge zonger dr TomTom. T optreaje waor fantastisch en natuurlijk hubbe v’r Sjeale Wiekser hiel hell mit geroope en ‘n paar luuj die nog nooit nao Bagge waore geweas keeke mich hiel raar aan wie ich mit reep: “Om te sjteake!”. De Kondor woar zeer zeker wir leuk, (veural omdat vr ozze eige Kondor ummer bie os hubbe) Mergood optreaje waor good, en tot de volgende kier!

Nils (oet Ranzel)


Zaterdag 8 maart 2008

't Törp, OBBICHT.

Hoewel ik altijd met veel plezier in de auto stap als we ergens gaan optreden, deze keer had ik echt driedubbel zin om de zaal te zien! Heel lang geleden aan de rand van een bos lag een plaatsje en dat heette Obbicht en in het centrum, daar waar de vier wegen uit de vier windstreken bij elkaar kwamen op het kruispunt, precies daar lag het epicentrum van Obbicht en daar lag toen zaal Mulder en je gelooft het niet maar in januari 1968 heb ik daar al op het podium gestaan met de Beat Group BAR-B-Q. Dat was de tijd van The Sharons, The Ambs, Py-Set en meer van die groepen. In de hele zaal vandaag waren maar 12 mensen aanwezig die toen al leefden! "En één van hen ben ik!" zong Armand destijds.

Het oude podium van toen was weg, de zaal was totaal gerenoveerd, maar ik herkende toch nog een hoop terug, vooral de gezelligheid. Vooraf werden we, na de soundcheck, verwend door Bianca, of eigenlijk meer door de mam van Bianca, want die had het zuurvlees gemaakt waar we van gesmuld hebben. Heerlijk! Overigens valt het niet mee om in Obbicht te eten want we zagen naast de zaal een mobiele frituur staan, maar opeens bleek de politie uit de regio blijkbaar wat bij te verdienen als "De Smaakpolitie" of zo iets, want ineens stonden de dienaren van Hermandad die frituristen te controleren, of de vergunning er was, of men zich kon identificeren, of men geen lid was van Al Qaida, weet ik veel.  Ik weet er het fijne niet van maar vond het toch raar, maar we vermoedden dat ze niet op eigen initiatief kwamen kijken maar dat ze door duistere krachten uit het dorp gestuurd waren.

Er waren nog andere geheime krachten bezig geweest hoorden we, want eindelijk was er eens wat georganiseerd in het dorp en vertrekt een gedeelte van dorstige dorpsjeugd op kamp naar de Ardennen! Kom ik godverdegodver na 40 jaar weer eens Obbicht, hebben ze 40 jaar de tijd om naar de Ardennen te gaan en gaan ze uitgerekend dit weekend. Hier zit minstens de CIA achter, of de SGP. We hebben van modder een stel kleine poppetjes gemaakt, deze deserteurs voorstellend en deze poppetjes hebben we doorklieft met scherpe tandenstokers, dat zal ze leren. The Voodoo-master was in town!

Gekkigheid natuurlijk, het was prima vol zodat iedereen goed aan te tappunten kwam, dus ondanks de complicaties met de frituurwagen hoefde niemand dorst te lijden. Hoewel ik eerst dacht dat voornamelijk volk uit Grevenbicht en Born zou komen waren er zelfs mensen uit Schinnen en op een of andere manier waren twee mensen in de verkeerde trein gestapt en stonden ineens in 't Törp, helemaal uit Utrecht kwamen ene Joost en Fausto, die hadden wel limbo-roots, althans de ouwe lui kwamen blijkbaar uit Limbabwe en paps en mams hadden ze blijkbaar toch enig cultureel besef meegegeven dat ze Bagge eens moesten zien. Na afloop nog wat staan ouwehoeren met ze en ze hadden het hartstikke leuk gevonden.

Een avond waarbij de 99e fles Baggebergen werd uitgedeeld, deze ging naar Thei Mostert, de techneut van de club die nu eindelijk ook eens de Bagge-fles kon ontvangen. Volgende week gaat nummer 100 eruit en dan is het exit, dan stoppen we met die door Colaris destijds in het leven geroepen axxie. Al met al een prachtige avond, iedereen bedankt en tot ziens over 40 jaar misschien.

Pop-Methusalem Henk

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Wat 'n super avond was 't gisteren in Obbicht. Maar 'k heb ff 'n vraagje...wanneer spelen jullie in Grevenbicht,
dan kunnen we die datum meteen weer vastleggen voor die drie uit Utrecht!!!
Man, wat hebben ze genoten. Leuk ook dat ze nog in 't verslag van Henk werden genoemd... thanxxxxxxxxxxx

Anne Arets-Koert

Hoi allemaal,

Wat was het weer onwijs gezellig in obbicht. Jarenlang in onze jongere jaren volgde we jullie op de voet.
Feesttent in feesttent uit. Toen huisje boompje beesje en kénjer die blieve meeke natuurlijk.
Nu bezoeken we jullie tussen de bedrijven door. En wat was het weer ouderwets gezellig zaterdagavond. Te gek allemaal.

Ik hoop dat jullie nog een tijdje doorgaan want ja Henkie je bent ook de jongste niet meer natuurlijk.
Maar we hebben genoten en veel plezier gehad.

Groetjes en tot ziens een trouwe fan oet Beeg


Zaterdag 1 maart 2008

Bie Tinus, Helden.

We zaten niet alleen bij Tinus, maar ook bij zijn hooooooogzwangere vrouw, die was al een tijdje uitgeteld en iedereen wachtte op peuter nummer 2, maar ondanks onze herrie, of misschien ook wel "dankzij" onze herrie, bleef de kleine nog fijn zitten waar hij zat.

In april 2006 waren we al eens te gast geweest bij Tinus in Helden en blijkbaar was het iedereen zo goed bevallen dat we weer mochten komen, en met plezier. Achter de schermen gebeurt uiteraard altijd van alles, deze keer heb ik weer voor een hoop niet verwachte zaken gezorgd. Naast mijn Shure draadloos systeem voor mijn Gretsch gebruik al meer dan 15 jaren een draadloos gitaarsysteem van Rexer voor de Fender. In de loop van de afgelopen jaren is er menige keer een nieuwe 9 volt batterij ingezet. Inmiddels zo vaak dat de + pen zo ver versleten was dat ze opeens afbrak. Geen geluid! Blijkbaar was de Wet van Murphy van toepassing want bij de Gretsch bleek ineens een element het niet te doen. Waarschijnlijk de switch stuk. Gelukkig merkten we dat bij de soundcheck zodat de Shure-zender aan de Fender Tele gekoppeld werd en ik de hele avond alleen de Fender gebruikte.

Voor de gitaarfreaks: er zitten Fender low-noise elementen op en dat klinkt als de hel, geen terugkoppling bij hoog volume, geen ruis, kortom voor enkelspoels-spul echt aan te raden. Alleen het fingerpicken (tokkelen) gaat me beter af op de Gretsch, de toets is net iets breder, dus heb ik er soms wel eens naast gezeten doordat ik alleen maar de Fender gebruikte.

Maar niet zeuren, de tent zat boemvol, er werd gezopen, kortom een leuke avond, uiteraard voor Peter Paul Knechten, alias The Vunz, die een hoop kennissen uit Tilburg, Breda, Amsterdam en God weet wat voor andere plaatsen had meegelokt naar Helden. Er was ook een groepje aanwezig die duidelijk fan was van het oude kinderprogramma TiTaTovenaar. Hoewel, zij waren niet van de leeftijd dat ze zich dat zullen herinneren. Allemaal met een T-shirt met sterretjes opdruk. Een van hen was als varken verkleed en die heb ik daar verdomme toch een met zijn rug tegen het lage podium zien vallen, aw mök, die maakte me een smak. Voor de medisch en technische afdeling van Janse Bagge: hij viel met wervel L2 op een aluminium hoekprofiel 30 x 30 waarmee het podium was afgewerkt. We waren blij toen we zagen dat hij weer opkroop, wel over zijn pijnlijke rug wrijvend, maar het landinggestel werkte tenminste weer. Dacht echt dat íe een halve dwarslaesie had! Maar blijkbaar blijft het bij "een pijnlijke rug".

Heb me tijdens het optreden weer te barsten gelachen. Wat overigens ook bleek te barsten was de kop van de blazers. Het podium is klein en gebouwd in een soort nis waar het geluid niet weg kan, de blazers hebben er och arm van moeten lusten. Maar toch, al met al een prachtige avond. Iedereen die er was, hartstikke bedankt en hopelijk nog eens tot ziens. Kunnen we hopelijk ook de nieuwe "Tinus" bekijken, succes met de bevalling, zou het een jongen worden dan hebben we wel wat namen: Henk, Ton, Wil, Hen, John, Wim, Henny, Thijs of Peter, of als je iets uit het register van onze crew leuk vindt dan hebben jullie nog de keuze uit Paul, Albert, Erik, Frank, Michel of de sjieke naam Dion, voor een meisje hebben we: Cecile en Tessa.

Keep on puffen en persen!

Vroedvrouw Steijvers

Inmiddels is DAAN geboren op 3 maart. Verdorie bijna 5 kilo zwaar !!!!

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier


Henk & de zijnen!

Het was een vet optreden afgelopen zaterdag!!! Jullie hebben non stop en behoorlijk energiek gespeeld! Die 'pauze' tel ik eigenlijk niet, in onze beleving (de Menner en ik), duurde die nog geen 3 minuten. Wellicht was het een plas-pauze? Het optreden begon met 'Dans Amelberga' om het publiek en Tinus verder op te warmen. 'Falderaaaah, 'De Baas' en 'Nuuj Helde' (cool)- onder andere- passeerden de revue. 'Blief De Mam' werd een tikje steviger/ elektischer gespeeld door Henk. We hoorden ook nog 'Sjoan bein' en zelfs een reggae versie van "Verlaege."

Toen de temperaturen tot nog verdere hoogten gestegen waren in de zaal besloten diverse kerels te gaan 'pogo-en.' Een van de menner en ik konden niet achterblijven. Ben nog wel half over de Henk's pa gevlogen...Gelukkig werd ik weer snel overeind geholpen door iemand van de JBB crew (die razendsnel ook enkele micro's aan de kant haalde). En...dan nog die vroege (rauwe) seventies set! De kelen schalden erop los met"American Pie" (waar Henks stem mooi helder op klonk) en ook: raggend loos op Jimmy Page en de zijnen!! 'Proemevlaai' geserveerd als toetje' (der Zugabe) was veneens goed te versmaden! Nogmaals bedankt voor jullie echte 'Baggebergen' (bier)fles! Geweldig! De eerste toast is op de jansebaggebend! Noe houw ich aaf!

The Vunz


9 februari 2008

Zaal De Breughel, BREE

Het was weer een bere-gezellige avond bij onze medelimburgers in Bree. Er zit progressie in de JBB-veldslag om ook België te veroveren, want volgens de organisatie waren ongeveer 50 entree's meer binnen dan bij ons optreden twee of drie jaren geleden. Dat opent perspectieven! Over 7 jaar volledig uitverkocht :-) De zaal is echt ontzettend leuk om te spelen, fijne akoustiek, perfect groot podium. Mijn KOCH-versterkertje stond op minder dan stand 1 en toch een fijn geluid. De Martin D35 rechtstreeks via DI naar mixer en via monitor terug en dat klonk deze keer aanmerkelijk beter dan het schouwburgoptreden in Sittard, enkele weken geleden. Ik gebruik al jaren een A/B switch om d.m.v. een trap op het pedaaltje te kunnen switchen van de Gretsch naar de Fender, maar nu heb ik ontdekt dat met dat gekke ding ook nog de Martin geschakeld kan worden zodat ik tijdens het optreden zonder problemen en kabels om te pluggen het hele arsenaal gestemd kan worden. Kortom: heerlijk gespeeld!

Na de soundcheck zijn we uitgenodigd in een restaurant en daar heeft het hele team zich vergrepen aan spaghetti, Bree's stoofvlees met frieten, vegetarische penne en dat was prima verzorgd, we zijn een stelletje bofkonten. Daar kwam nog bij dat de organisatie in de kleedkamer naast massa's pinten ook nog de Merlot op kamertemperatuur had staan en de Chardonnay koud, wat waren we blij met onze BOB! Al met al een leuke avond en hopelijk mogen we snel weer terug komen. In Bree zijn ze in orde!

Henk d'n Hollander.

Enkele foto's van dit optreden: Klik hier

En kijk eens op: www.decultuurconsument.be voor werkelijk prachtige foto's


Optreden Bree.

Natuurlijk was er wat weinig volk maar toch een proficiat aan de organisatoren, blijven volharden en volgend jaar is de zaal uitverkocht. De reacties van de aanwezigen waren zeer positief, ze hadden genoten en een aantal mensen hebben de JBB leren kennen. Een optreden in een zaal is anders dan buiten, in een tent of op een ander locatie. Maar ze blijven het flikken, keer op keer met veel plezier hun ding doen en met een staande ovatie, van veel of weinig volk, afscheid nemen.
Voor en na het optreden maken ze tijd om een pint te drinken en een gezellige babbel te slaan met bekenden en onbekenden. Deze contacten maken ook deel uit van een optreden van de JBB. Ga eens kijken en ik ben er zeker van dat je er bij een volgende gelegenheid weer opnieuw naar toe gaat! Mannen van Bagge, tot de volgende zitting!

Groeten,

Pier & Carine


Ongelooflijk, wat een energie, wat een show, en dat in een zaal waar je op volle snelheid met je rollator doorheen kon, zonder iemand te raken. Dit keer geen vliegende paashaas, of een kerstman, maar nu kabouter plop, Uri Geller en een liefdesengeltje! Wat wil een mens nog meer? (Nou, eigenlijk ondertiteling op de beamer voor al die Brabo's die het niet letterlijk kunnen volgen, en voor wie ik nu simultaan moest vertalen..). Kortom: weer genoten, en ik kijk nu al uit naar een volgende keer, dan weer bie d'n tap. (Overigens: volgens mij was dit de eerste keer in mijn leven dat ik naar het "buitenland" ben gegaan voor een optreden van Nederlandse/Limburgse band! Ik heb er geen moment spijt van gehad).

Tot de volgende keer!

Ben


Böste Baggerèrs,
 
't Waas weer good in de Breughel. Vierige kier (5 november 2004) waas iger uig biej. Ig moot oog zeige, 't kloonk nuw bèter es toon. Zuiw det allein aan den tegniek ligge, of uig aan oog? Diej Martin voon ig geweldig; sjuun oom noa te kiejke, mer uig oom noa te luwstere. Ig geleif neet det ge diej in 2004 al hatsj. Het böste nummer voon ig "Hoonskloete", arig good gespèls en oom te lache. Zu höb ig ze gèr. Mer den hoond dè ge biej oor vierige duurtogt in Bree biejhatsj, dè höb ig tog gemist. Wist ge det op hetzelfde podium bu det gè stoongt, ei paar daag ieder Katinka Polderman stoong? En wat haw die biej? Einen hoond dè het hiel optrede in hère gitaarkoffer laag! Ig höp wat foto's op miejne wepsaait gezatte. Kiejk mens offit oog aansteit. http://www.decultuurconsument.be/
 
Hawdoog en tot iever driej of veer joar in de Breughel,
 
Jean.


Vrijdag 1 februari 2008.

Sjolierefestatie Roermond

Alaaf moeder, wat is het koud! Maar ondanks dat was het toch lekker druk op het stationsplein in Roermond. Alleen effe jammer dat het bij het allemaal niet echt soepel liep op het podium toen de band aan het opbouwen was, maar een kniesoor die daar op let. Normaal hebben we binnen 10 minuten de hele handel opgebouwd en gecheckd, maar dit duurde dik een half uur maar daarna hebben we ook onze best gedaan.

Ruim een uur kabaal gemaakt en iedereen hopelijk toch een leuke vasteloaves-start bezorgd. En och, iedereen op het podium had hartstikke kouwe handen, de toeters waren niet warm te blazen dus zaten ongeveer een halve toon te laag maar er was geen ruimte meer om de stembeugeltjes nog wat uit te trekken, kortom het was muzikaal gezien flink afzien daar boven op die planken, maar dankzij het gele polsbandje konden we gratis pinten pakken aan het buffet, waarvan akte!

Alaaf.

Prins Henk de 1e.